Μοιρασιά στη Λα Σπέτσια

Σε ένα από τα μεσημεριανά παιχνίδια της Serie A, η Σπέτσια αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) με την Μπολόνια και αμφότερες συνέχισαν τα σερί τους μακριά από τις νίκες.

Σε ένα πλούσιο ματς σε γκολ, η Σπέτσια και η Μπολόνια “κόλλησαν” στο 2-2 και απέσπασαν τον ένα βαθμό της ισοπαλίας. Οι γηπεδούχοι έχουν πάρει μόλις μία νίκη στο πρωτάθλημα έως τώρα, ενώ οι φιλοξενούμενοι του σημερινού παιχνιδιού εξακολουθούν να μην έχουν ούτε μία νίκη.

Το σκορ άνοιξε ο Αρναούτοβιτς στο 7ο λεπτό για την Μπολόνια, ενώ ο Μπαστόνι βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο φινάλε του ημιχρόνου. Η Σπέτσια έκανε την ανατροπή με αυτογκόλ του Σάουτεν, ενώ ο Αυστριακός επιθετικός διπλασίασε τόσο τα δικά του τέρματα, όσο και της ομάδας του για το 2-2, που αποτέλεσε το τελικό σκορ του αγώνα.

ΓΚΟΛ: 45+2′ Μπαστόνι, 54′ Σάουτεν / 7′, 64′ Αρναούτοβιτς

Κίτρινες: 38′ Χολμ, 56′ Μπαστόνι, 90+1′ Σάλα, 90+6′ Νικολάου / 90+6′ Ζίρκζεϊ