Μοιρασιά με… χαμόγελα

Βαγιαδολίδ και Οσασούνα έμειναν στο 0:0 στο “Χοσέ Θορίγια”, με τις δύο ομάδες να μένουν ικανοποιημένες από την ισοπαλία, καθώς η μεν συνεχίζει να ανεβαίνει βαθμολογικά και η δε παραμένει κοντά στις θέσεις που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και έχασαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία της αναμέτρησης στο 21ο λεπτό. Ο Ματσίς βρήκε λίγο χώρο έξω από την περιοχή, επιχείρησε ένα δυνατό σουτ, όμως ο Φερνάντεθ απέκρουσε με δυσκολία. Η πρώτη “απειλή” των φιλοξενούμενων ήρθε στο 44ο λεπτό, με τον Λούκας Τόρο να παίρνει μια κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι και την μπάλα να περνάει λίγο έξω από την εστία.

Στο δεύτερο μέρος, η Οσασούνα ήταν αυτή που ανέλαβε περισσότερες πρωτοβουλίες και στο 56′ είχε δοκάρι. Ο Άβιλα πήρε την μπάλα στην περιοχή και σούταρε αμέσως, όμως η προσπάθεια του σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Μάσιπ. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες φάνηκαν να… καλοβλέπουν το βαθμό της ισοπαλίας και δεν πήραν ιδιαίτερα ρίσκα, με το 0:0 να μένεις ως τη λήξη.//

Βαγιαδολίδ: Εκτός με Μπέτις (18/2)
Οσασούνα: Εντός με Ρεάλ Μαδρίτης (18/2)