Μεγάλες νίκες για Μόντσα και Ουντινέζε!

Οι νεοφώτιστοι επικράτησαν με σπουδαία ανατροπή της Φιορεντίνα με 3:2, ενώ η ομάδα από το Ούντινε κέρδισε με 3:0 εντός έδρας την Κρεμονέζε.

Σπουδαίες νίκες πανηγύρισαν Μόντσα και Ουντινέζε. Οι “κόκκινοι” επικράτησαν εντός έδρας της Φιορεντίνα με 3:2, ενώ η ομάδα από το Ούντινε 3:0 της Κρεμονέζε.

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι η Μόντσα κατάφερε να επικρατήσει με 3:2. Η “βιόλα” προηγήθηκε με 2:0 στο πρώτο τέταρτο της συνάντησης, χάρη σε τέρματα των Κουαμέ και Σαπονάρα. Στο 26′ οι γηπεδούχοι στάθηκαν τυχεροί και με αυτογκόλ του Μπιράγκι μείωσαν σε 2:1. Στο 43΄ο Ντάνι Μότα με ωραίο τελείωμα έκανε το 2:2. Η ανατροπή για τους γηπεδούχους ολοκληρώθηκε στο 58′, όταν ο Πεσίνα από την άσπρη βούλα έκανε το 3:2.

Στο Ούντινε, η τοπική ομάδα δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Κρεμονέζε. Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Σάμαρτζιτς έκανε το 1:0, ενώ 25 λεπτά αργότερα, στο 27′ η Ουντινέζε διπλασίασε τα τέρματα της με τον Πέρες. Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Σοτίλ έκανε το 3:0 με τον Σαξές, με το σκορ αυτό να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα.