Mε τριάρα για την… πρώτη θέση

Η Ουκρανία έκανε το 2 στα 2, κέρδισε με το εμφατικό 3-0 την Αρμενία εντός έδρας και απολαμβάνει την πρώτη θέση της δεύτερης κατηγορίας.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς φάσεις και με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να μένουν στο 0. Στο δεύτερο μέρος και με τη συμπλήρωση 60 λεπτών, η Ουκρανία βρήκε το γκολ με τον Μαλινόφσκι, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Η Αρμενία, έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι στο 67ο λεπτό. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Καραβάεφ, έκανε το 2-0 με ωραίο πλασέ, νικώντας Γιουρτσένκο τον. Στο 84ο λεπτό, ο Μικολένκο διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με την Ουκρανία να παίρνει σημαντικό τρίποντο, κάνοντας το 2 στα 2 και σκαρφαλώνοντας στην πρώτη θέση του ομίλου.