Με το δεξί η Λιλ

Η γαλλική ομάδα κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 της Ολίμπια Λιουμπλιάνα και να ξεκινήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το ταξίδι της στο Conference League.

Με νίκη ξεκίνησε η Λιλ, τους ομίλους του Europa Conference League, επικρατώντας με 2-0 της Ολίμπια Λιουμπλιάνα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 43ο λεπτό, με πέναλτι του Τζόναθαν Ντέιβιντ, αφού ο Αγκουστίν Ντόφο πραγματοποίησε δυνατό τάκλιν. Οι παίκτες της Ολίμπια Λουμπλιάνα μπήκαν στα αποδυτήρια, αλλά στην είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο δεν άλλαξε τίποτα.

Η ομάδα του Ζοάο Ενρίκες προσπάθησε να μην δεχθεί άλλο γκολ, αλλά αλλά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γιουσούφ Γιαζίτσι πραγματοποίησε μία πολύ ωραία ατομική ενέργεια, σημειώνοντας έτσι το 2-0, το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος.//ΓΚ