Μανωλάς-Ταχτσίδης σημειώσατε… άσσο

Η Αλ Σάρζα υποδέχθηκε την Κορφακάν, για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων και η πρώτη κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-0.

Ο Κώστας Μανωλάς και ο Παναγιώτης Ταχτσίδης, βρέθηκαν αντιμέτωποι στο ντεμπούτο τους, για το πρωτάθλημα των ΗΑΕ. Η Αλ Σάρζα, στην οποία αγωνίζεται ο πρώην “ερυθρόλευκος” κεντρικός αμυντικός κατάφερε να επικρατήσει με 3-0 απέναντι στη Κορφακάν, για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε στο 16′ να πάρει το προβάδισμα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσε δύο ακόμα τέρματα στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης και στο 59′. Το τελευταίο μάλιστα, σημείωσε ο Μίραλεμ Πιάνιτς, που αγωνίζεται και αυτός για λογαριασμό των Αράβων. Ο Κώστας Μανωλάς αγωνίστηκε από την αρχή του ματς και αντικαταστάθηκε στο 74′. Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης μπήκε στην αναμέτρηση στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου.

Έτσι η Αλ Σάρζα μετά από τέσσερις αγωνιστικές, κατάφερε να κάνει το απόλυτο και “φιγουράρει” στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος με 12 πόντους. Από την άλλη η Κορφακάν γνώρισε την τρίτη της ήττα, ενώ έχει και μία ισοπαλία. Έτσι βρίσκεται στη 13η θέση και εισήλθε στη ζώνη του υποβιβασμού.