Συγκεκριμένα, ο εκτελών χρέη υπηρεσιακού προπονητή, Νίκος Παπαδόπουλος, κάλεσε στην “Γαλανόλευκη” τον Δημήτρη Λημνιό, ο οποίος θα πάρει την θέση του Ταξιάρχη Φούντα.
Η ανακοίνωση της Ομοσπονδίας:
«Ο Δημήτρης Λημνιός κλήθηκε από τον κ. Νίκο Παπαδόπουλο για τους φιλικούς αγώνες της Εθνικής Ανδρών με την Γερμανία στο Μένχενγκλαντμπαχ (Παρασκευή 7 Ιουνίου, 21:45 ώρα Ελλάδας) και με την Μάλτα, επί αυστριακού εδάφους, στο Γκρόντιγκ (Τρίτη 11 Ιουνίου, 19:00 ώρα Ελλάδας).
Ο διεθνής επιθετικός θα αντικαταστήσει στην αποστολή του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος τον Ταξιάρχη Φούντα».//Λ.