Επική νίκη αστεριών για την Μπρεστ

Σε μια εκπληκτική αναμέτρηση με πολλές ανατροπές, Ρεν ηττήθηκε από την ομάδα του Ρόι με 5-4 και έτσι μπορεί να ονειρεύεται το Champions League μετά από μια τεράστια ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι με το “καλησπέρα” χτύπησαν δυο φορές με τον Καλιμουεντό, στο 4ο και 9ο λεπτό της αναμέτρησης σοκάροντας την Μπρεστ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Χωρίς να χάσουν χρόνο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Μουνιέ στο 11′ για να δείξουν πως έχουν σφυγμό στον αγώνα. Ο ρυθμός στην συνέχεια έπεσε με τα δυο σύνολα να είναι πιο παθητικά και τις ευκαιρίες ακόμα πιο ελάχιστες σε σχέση με τα πρώτα λεπτά.

Στο δεύτερο μέρος η Μπρεστ έκανε απίστευτη εμφάνιση, ισοφαρίζοντας μετά από αυτογκόλ του Ομαρί και μετά από έξι λεπτά να παίρνει κεφάλι στο σκορ με τον Σατριάνο για να γυρίσει ένα ματς με 3-2 το οποίο δεν είχε ξεκινήσει καλά για εκείνη. Ο Καμαρά στο 66′ κατάφερε να κάνει το 4-2 για την Μπρεστ, με σκορ να φαίνεται ασφαλές για την συνέχεια της αναμέτρησης. Τίποτα δεν είχε τελειώσει βέβαια για τους γηπεδούχους, καθώς οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν άμεσα, με τους Τιατέ στο 68ο λεπτό και τον Τεριέ 10 λεπτά μετά να κάνει το 4-4, με το παιχνίδι να έχει ακόμα δρόμο. Οι φιλοξενούμενοι πήραν την νίκη με επικό τρόπο, καθώς ο Μπρασιέ έκανε το 5-4 για την Μπρεστ χαρίζοντας ένα τεράστιο αποτέλεσμα για την ομάδα του.