Η Βιγιαρεάλ… ισοπέδωσε τη Γρανάδα

Το “κίτρινο υποβρύχιο” του Μαρθελίνο πέταγε… ασταμάτητα τορπίλες στην αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής της La Liga που διεξήχθη στο “El Madrigal” και επικράτησε με εμφατικό 5-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν σε τρομερή κατάσταση τον Σέρλοτ, ο οποίος έκανε χατ τρικ. Ο Νορβηγός άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό. Στο 19′ ο ίδιος έκανε το 2-0, μετά από ασίστ του Παρέχο. Στο 32′ ο Ισπανός χαφ δημιούργησε ξανά, με τον Καπουέ να κάνει το 3-0. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, συγκεκριμένα στο 47′, ο Γκέδες έβαλε το τέταρτο γκολ των βαλενθιάνων. 19 λεπτά αργότερα ο Σέρλοτ έκανε το 5-0, πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα, έχοντας πάρει την τρίτη ασίστ του Παρέχο. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Κορμπεάνου στο 90’+1′.

Κάπως έτσι η Βιγιαρεάλ διατήρησε το αήττητο σερί επτά αγώνων και ανέβηκε στην 12η θέση με 32 πόντους, όντας όμως στο -8 από την 7η Ρεάλ Σοσιεδάδ. Από την άλλη, η Γρανάδα έμεινε 19η με 14 βαθμούς και συνεχίζει να βρίσκεται στο -10 από τη παραμονή.