Έβαλε… φρένο στη Ρεάλ Σοσιεδάδ η Βαγιαδολίδ

Η ομάδα του Μαρτίν, πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη κόντρα στους Βάσκους με 1:0, κάνοντας σημαντικό βαθμολογικό άλμα, στο φετινό πρωτάθλημα της La Liga.

Η Βαγιαδολίδ πήρε σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο κόντρα στην Ρεάλ Σοσιεδάδ, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της La Liga.

To παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, η οποία πίεσε και δημιούργησε σημαντικές προϋποθέσεις για ένα γρήγορο γκολ, χωρίς όμως οι προσπάθειές της να αποδίδουν καρπούς. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν και πάλι τον πρώτο λόγο, με τους φιλοξενούμενους να μην απειλούν σημαντικά. Στο 73ο λεπτό, βρήκαν τη δίοδο για τα δίχτυα, με τον Λάριν να γράφει το 1:0 με κεφαλιά. Έτσι, η Βαγιαδολίδ, φρέναρε την τρελή πορεία της Ρεάλ Σοσιεδάδ, αναγκάζοντάς τη σε εντός έδρας στραβοπάτημα, που την κράτησε στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος και στο -6 από τη δεύτερη θέση.