Ηττήθηκε αλλά… ελπίζει η Εθνική Νέων

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν τα κατάφερε κόντρα στην Τουρκία, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0, με γκολ του Κιλιτσόι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η Εθνική Νέων ηττήθηκε με 1-0 από την Τουρκία και έμεινε στην 3η θέση του ομίλου. Παρόλα αυτά, η νίκη της Λιθουανίας απέναντι στη Λευκορωσία, κρατά ζωντανή την Ελλάδα στο ενδεχόμενο της πρόκρισης στην Elite Round του EURO U19. Ο Σεμίχ Κιλιτσόι ήταν ο σκόρερ για τους νικητές διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα με τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Η ενδεκάδα της Εθνικής: Αγγελίδης, Φίλων, Καστίδης, Λάσκαρης, Γεωργιάδης, Κώττας, Κοντούρης, Γκούμας (60′ Καλοσκάμης), Σημαντηράκης (60′ Δεληγιάννης), Παπακανέλλος (60′ Κοντονίκος), Κωστούλας