Ισοπαλία στη Λάρισα με κερδισμένο τον Πανσερραϊκό (video)

Χωρίς γκολ και νικητή ολοκληρώθηκε το μεγάλο ντέρμπι του Β’ ομίλου της Super League 2, με τους “βυσσινί” και την ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη να μένουν ισόπαλοι!

ΑΕΛ και Πανσερραϊκός κόλλησαν στο μηδέν στο ντέρμπι κορυφής του Β’ ομίλου της Super League 2 και οι Σερραίοι διατήρησαν τη διαφορά στους 11 βαθμούς από τους βυσσινί.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, πιο πιεστικοί και έψαξαν να βρουν το γκολ κυρίως με τους Όγκμποε και Τσιριγώτη, με την ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη να κρατάει το μηδέν. Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο, με τον Πανσερραϊκό να φαίνεται ευχαριστημένος με τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο, έφτασαν κοντά στο γκολ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατσαντώνη στο 84ο λεπτό. Η ΑΕΛ έφτασε κοντά στο να προηγηθεί στην τελευταία φάση του αγώνα, αλλά το σουτ του Μαϊδανού πέρασε άουτ.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Θωμαΐδης (56′ Κ. Παπαγεωργίου), Τσιριγώτης (77′ Τσιριγώτης), Όγκμποε, Πεντρόσο, Νικολιάς (56′ Νίνο).

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Καρασαλίδης, Αυλωνίτης (41′ λ.τ Παπάζογλου), Ζέρης (46′ Δεληγιαννίδης), Πεταυράκης, Θυμιάνης (71′ Στάικος), Κολομπίνο, Στίνα, Μούργος (71′ Κανίς), Μπαΐροβιτς (88′ Λυμπεράκης), Κατσαντώνης.

Στο άλλο παιχνίδι, η Χανιά κέρδισε πολύ εύκολα τον ΠΑΟ Ρουφ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπουρσέλη στο δεύτερο λεπτό, ενώ στο 14′ απλοποίησαν τα πράγματα με τον Τσέλιο. Στο 62′ ο Μάναλης διαμόρφωσε το τελικό 3:0 για τους Κρητικούς, οι οποίοι είχαν εύκολο απόγευμα στην Αθήνα.