Ισοπαλία για Σέριφ-Τριάρα η Μπόντο Γκλιμτ

Η Νορβηγική ομάδα, η Ελσίνκι και η Ντουντελάνζ, πραγματοποίησαν σπουδαίες εντός έδρας νίκες, παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Σημαντικές νίκες για Μπόντο Γκλίμτ, Ελσίνκι και Ντουντελάνζ στον πρώτο προκριματικό γύρο του Champions League. Τα υπόλοιπα παιχνίδια έμειναν στο μηδέν.

Μπόντο Γκλιμτ-Κλάκσβικ 3-0

Η Μπόντο Γκλιμτ επικράτησε 3-0 κόντρα στην Κλάκσβικ με πρωταγωνιστή τον Βίκτορ Μπονιφάς ο οποίος έκανε χατ-τρικ σκοράροντας στο 11,31 και 58ο λεπτό της αναμέτρησης, διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ.

Ελσίνκι-ΡΦΣ 1-0

Η Ελσίνκι, κέρδισε εντός έδρας τη Λεττονική ΡΦΣ, με σκόρερ τον Μάρτιτς στο 11ο λεπτό.

Ντουντελάνζ-Τίρανα 1-0

Η Ντουντελάνζ, πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη κόντρα στα Τίρανα, παίρνοντας το παιχνίδι με γκολ του Χασάν στο 71ο λεπτό, με τις δύο ομάδες να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο.