Η Ναντ πέρασε από το Στρασβούργο

Με δύο γκολ μέσα σε 7 λεπτά, η ομάδα του Πιερ Αριστού επικράτησε 2-1 μέσα στο Στρασβούργο και σκαρφάλωσε στην όγδοη θέση της Ligue 1.

Η Ναντ πήρε αυτό που άξιζε στην αναμέτρηση με το Στρασβούργο, επικρατώντας τελικά με 2-0, για την 8η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν τα ηνία, σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν. Στο β’ μέρος και μέσα σε 7 λεπτά, τελείωσαν την υπόθεση νίκη. Στο 50′ ο Κοκό έκανε το 1-0 ενώ στο 57′ ο Μουτουσάμι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με γκολ του Ντιόν στο 90′ + 2′. Με αυτή τη νίκη, η Ναντ ανέβηκε στην 8η θέση με 11 βαθμούς. Από την άλλη το Στρασβούργο… έπεσε στην 9η με 10.