Η Μόντσα πήρε το “τρίποντο” στις καθυστερήσεις!

Το σύνολο του κόουτς Παλαντίνο ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ στην έδρα της Σασουόλο και επιβλήθηκε με 2:1 για το ματς που άνοιξε την “αυλαία” της 36ης αγωνιστικής της Serie A.

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς αλλά ταυτόχρονα και πολύ εντυπωσιακό, η Μόντσα κατάφερε να πανηγυρίσει σπουδαίο “τρίποντο” στην έδρα της Σασουόλο με 2:1 για την 36η “στροφή” του ιταλικού πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρονου με εύστοχο πέναλτι του Μπερνάρντι, ωστόσο η Μόντσα κατάφερε να απαντήσει με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Τσιούρα. Η Σασουόλο έμεινε με δέκα παίκτες στο 68ο λεπτό του αγώνα λόγω αποβολής του Τρεσόλντι με δεύτερη κίτρινη, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και στις καθυστερήσεις του ματς, ο Πεσίνα βρήκε δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στη Μόντσα, η οποία ανέβηκε στους 52 βαθμούς, τη στιγμή που η αντίπαλός της έμεινε στους 44 βαθμούς αντίστοιχα.//Γ.