Η Αταλάντα γύρισε από την… κόλαση και συνεχίζει ελπίζει!

Παρά το γεγονός ότι έως το 57ο λεπτό βρισκόταν πίσω στο σκορ, η ομάδα του Τζιάν Πέρο Γκασπερίνι επικράτησε με 2:1 της Έμπολι στο “Gewiss Stadium”, παραμένοντας κοντά στις θέσεις που οδηγούν στο Champions League.

Οι φιλοξενούμενοι… πάγωσαν το Μπέργκαμο όταν στο 44′ προηγήθηκαν με τέρμα του Εμπουέχι από ασίστ του Καπούτο. Η ισοφάριση ήρθε στο 58′, όταν ο Ντε Ρουν εκμεταλλεύτηκε πλήρως τη δημιουργία του Ρουγγέρι για να κάνει το 1:1. Οι γηπεδούχοι… πήραν μέτρα και πίεσαν στο φινάλε, βρίσκοντας τελικά το νικητήριο γκολ με τον Χόιλουντ στο 86ο λεπτό. Η Αταλάντα είναι 6η, έχοντας πλέον 45 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την 4η Μίλαν. Την ίδια στιγμή, η Έμπολι συνεχίζει να είναι 14η με 28 πόντους, όντας στο +9 από τη 18η Βερόνα.//