Η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο έχασε το ντέρμπι και έπεσε από την κορυφή!

Ο “CR7” και η… παρέα του ηττήθηκαν με 1:0 από την Αλ Ιτιχάντ, η οποία κατάφερε να πάρει την “πρωτιά” της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας.

Ένα γκολ του Ρομαρίνιο λίγο πριν από το φινάλε του ντέρμπι της Αλ Νασρ με την Αλ Ιτιχάντ, ήταν αρκετό για να… χαλάσει τα σχέδια του Κριστιάνο Ρονάλντο και της “παρέας” του, η οποία “έπεσε” από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας.

Η Αλ Νασρ αγωνίστηκε χωρίς τον Ταλίσκα και έτσι ο Πορτογάλος σταρ δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, με τον Ρομαρίνιο να το πετυχαίνει στο 80ο λεπτό του ντέρμπι και να “χαρίζει” το “τρίποντο” στην ομάδα του. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Κριστιάνο Ρονάλντο έχασε μοναδική ευκαιρία στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού να ισοφαρίσει το ματς. //