Γλίτωσε το βαθμό στο… 92′ η Ουντινέζε

Η ομάδα από το Ούντινε, παρόλο που είδε την Μόντσα να κάνει ανατροπή και να προηγείται με 2:1, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας χάρη στο τέρμα του Μπέτο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι, μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 18ο λεπτό με τον Λόβριτς, ο οποίος με ωραίο τρόπο κατάφερε να κερδίσει τον Ντι Γκρεγκόριο. Η Ουντινέζε, ήλεγχε τον ρυθμό, σπατάλησε ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να διευρύνει το προβάδισμα της.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε ριζικά. Οι φιλοξενούμενοι με το… καλησπέρα στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισαν με τον Κολπάνι. Στο 56′, η Μόντσα κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Ροβέλα, κάνοντας την ολική ανατροπή. Η ομάδα από το Ούντινε, έκτοτε έγινε πιεστική και κατάφερε να… σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας με σκόρερ τον Μπέτο.

Ουντινέζε: Εκτός με Ρόμα (16/04)
Μόντσα: Εκτός με Ίντερ (15/04)