Γλίτωσε το κάζο στο φινάλε η Παρί Σεν Ζερμέν

O Κόλο Μουανί με γκολ στο 83ο λεπτό, “λύτρωσε” τους Παριζιάνους και τους χάρισε τη νίκη με 2-1 επί της Ναντ στο “Παρκ Ντε Πρενς”, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Ligue 1, διατηρώντας απόσταση από τους διώκτες της.

Τα “καναρίνια” έβαλαν δύσκολα στο σύνολο του Λουίς Ενρίκε, που έκαμψε τελικά την αντίστασή τους και έφθασε στην 8η συνεχόμενη νίκη του στο γαλλικό πρωτάθλημα, κρατώντας το +6 που το χωρίζει από την Μονακό.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον 21χρονο Μπράντλεϊ Μπρακολά, ο οποίος έκανε το 1-0 στο 41ο λεπτό, σε μία από τις λίγες τελικές στο στόχο, που είχαν οι Παριζιάνοι. Ο Μοχαμέντ ισοφάρισε σε 1-1 στο 55ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, που κρατούσαν στα χέρια τους έναν πολύτιμο βαθμό για αρκετή ώρα. Τη λύση για την Παρί έδωσε ο Κόλο Μουανί στο 83ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.