Φιλική ισοπαλία για Μεξικό και Γερμανία

Γκολ και θέαμα είχε ο φιλικός αγώνας των “πάντσερ” με το Μεξικό, με το ματς να ολοκληρώνεται στο 2-2, ενώ ο Ορμπελίν Πινέδα της ΑΕΚ αγωνίστηκε ως αλλαγή.

Μεξικό και Γερμανία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 σε φιλική αναμέτρηση στη Φιλαδέλφεια των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής, με τον Ορμπελίν Πινέδα της ΑΕΚ να αγωνίζεται ως αλλαγή στο ματς στο 82ο λεπτό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, τα “πάντσερ” προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Αντόνιο Ρούντιγκερ βρήκε δίχτυα με ωραία κεφαλιά. Ο Αντούνια όμως στο 37ο λεπτό, ισοφάρισε το ματς για το Μεξικό και στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, η ομάδα του έκανε την ανατροπή με το γκολ του Έρικ Σάντσες με κεφαλιά μετά από τη σέτρα του Αντούνια.

Οι Γερμανοί όμως δεν άφησαν τους Μεξικανούς να πάρουν, έστω και σε φιλικό, τη νίκη, καθώς στο 51′ ισοφάρισαν με γκολ του Φίλκρουγκ ο οποίος είχε περάσει στο δεύτερο ημίχρονο.//Γ.