Έβαλε τα χέρια του και έβγαλε τα… μάτια του

Ο Ερυθρός Αστέρας είχε την ευκαιρία να διεκδικήσει την παρουσία τους στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, μέσα από την παράταση, ωστόσο ένα… αυτογκόλ στο φινάλε του αγώνα, ήταν αρκετό για να δώσει στη Μακάμπι Χάιφα ένα πλατύ… χαμόγελο για την πρόκριση.

Η σερβική ομάδα έκανε ιδανική αρχή στο Βελιγράδι, θέλοντας να θέσει τις βάσεις για την ανατροπή στο ζευγάρι κόντρα στη Μακάμπι Χάιφα. Στο πρώτο ματς, η ισραηλινή ομάδα επικράτησε με 3-2, έχοντας ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης.

Στον επαναληπτικό του “Ράικο Μίτιτς”, ο Ερυθρός προηγήθηκε με 2-0, χάρη σε γκολ του Πέσιτς στο 27′ και του Ίβανιτς στο 43′. Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, η Μακάμπι Χάιφα κέρδισε πέναλτι, ο Χαζίζα ανέλαβε την εκτέλεση και ο Μπόργιαν απόκρουσε, αλλά μερικά δευτερόλεπτα αργότερα, ο Σούντγκρεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για το 2-1.

Το ματς οδηγούταν στον έξτρα χρόνο της παράτασης, ωστόσο στην ολοκλήρωση του 90λεπτου ο Πάβκοβ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έδωσε με αυτόν τον τρόπο την πρόκριση στη Μακάμπι Χάιφα.