Η ομάδα της βόρειας Ιταλίας είναι έτοιμη να γράψει ιστορία, καθώς θα έχει την δυνατότητα να κατακτήσει τον πρώτο Ευρωπαϊκό τίτλο από την μέρα ίδρυσης της. Ο Γκασπερίνι ξεκινάει βασικούς την ίδια επιθετική τριπλέτα με τα προηγούμενα παιχνίδια, με Λούκμαν, Ντε Κέτελαρ και Σκαμάκα. Στην άμυνα με τρείς επιλογές, καθώς οι Τζιμσίτι, Ιέν και Κολάσινατς είναι εκεί, ενώ στο κέντρο κλείνουν με Τζαπακόστα, Έντερσον, Κοπμάινερς και Ρουτζέρι.
Η ενδεκάδα του Γκασπερίνι: Μούσο, Τζιμσίτι, Ιέν, Κολάσινατς, Τζαπακόστα, Έντερσον, Κοπμάινερς, Ρουτζέρι, Λούκμαν, Ντε Κέτελαρ, Σκαμάκα.//ΓΡ.