Εντυπωσιακή η Λυών

Οι “γκον” συνεχίζουν ακάθεκτοι στο πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκαν με το εμφατικό 5-0 της Ανζέ για την έκτη αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος, παραμένοντας αήττητοι.

Εύκολο έργο είχε και σήμερα η εντυπωσιακή μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα Λυών, η οποία “διέλυσε” την Ανζέ με το 5-0, παρά το γεγονός πως λίγο έλειψε να μείνουν πίσω στο σκορ μετά από την ευκαιρία του Λοΐς Ντιονί. Οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα με τον Εκαμπί στο 31ο λεπτό του ματς, ενώ ο Λακαζέτ διπλασίασε τα τέρματα της Λυών στο 38ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, οι “γκον” τελείωσαν την υπόθεση νίκη. Ο Εκαμπί στο 59ο έδωσε διαστάσεις “θριάμβου” στο σκορ με το 3-0, ενώ στο 62′ ο Λουκεμπά έκανε το 4-0. Σαν να μην έφτανε αυτό για την ανύμπορη Ανζέ, ο Ντεμπελέ λίγο πριν το φινάλε του αγώνα και συγκεκριμένα στο 88ο λεπτό, διαμόρφωσε το 5-0, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

ΓΚΟΛ: 31′ , 59′ Εκαμπί, 38′ Λακαζέτ, 62′ Λουκεμπά, 88′ Ντεμπελέ

Κίτρινες: 54′ Γκουστό, 56′ Τετέ / 67′ Μπουφάλ