Έκανε… σεφτέ η Σάλκε

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα μετά από 3 ισοπαλίες και 2 ήττες, πανηγύρισε η ομάδα του Φρανκ Κράμερ, επικρατώντας στην έδρα της με 3-1 της Μπόχουμ.

Η Σάλκε κατάφερε να “χαμογελάσει” σήμερα στο “σπίτι” της, καθώς πέτυχε το πρώτο της “τρίποντο” στη φετινή Bundesliga, επικρατώντας με 3-1 της Μπόχουμ. Ο Βασίλης Λαμπρόπουλος έπαιξε σε όλο το ματς με την φανέλα της Μπόχουμ, ωστόσο δεν κατάφερε να βοηθήσει παραπάνω την ομάδα του στο σημερινό παιχνίδι. Ο Κώστας Σταφυλλίδης δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματιμού.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά στο πρώτο μέρος και άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ντομινίκ Ντρέξλερ, ωστόσο στην έναρξη του δεύτερου μέρους, η Μπόχουμ ισοφάρισε με γκολ του Ζέλερ. Το αυτογκόλ του Έρθαν Μάσοβιτς έδωσε προβάδισμα στους “μπλε” και στις καθυστερήσεις του αγώνα, οι γηπεδούχοι “σφράγισαν” τη νίκη με το 3-1 που διαμόρφωσε ο Σεμπαστιάν Πόλτερ.

ΓΚΟΛ: 38′ Ντρέξλερ, 73′ αυτ. Μάσοβιτς, 90+6′ Πόλτερ / 51΄ Ζέλερ