Νίκη για την Τσβόλε με… χρυσό Βέλλιο στο 90’+7′ (video)

Ο Έλληνας επιθετικός μπήκε στο 90’+1′ του αγώνα της ομάδας του και κατάφερε να της χαρίσει μία πολύ σπουδαία νίκη, μιας και έγινε… ήρωας, λίγα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε.

Με “χρυσό” σκόρερ τον Απόστολο Βέλλιο, στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Τσβόλε επικράτησε εκτός έδρας 2-1 της Αλμέρε, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος. Ο διεθνής φορ πέρασε ως αλλαγή, λίγο μετά τη συμπλήρωση των 90 λεπτών, καθώς η ομάδα του πάσχιζε να κρατήσει το υπέρ της 1-0 που είχε διαμορφωθεί από το 4ο λεπτό με τέρμα του Φαν ντεν Μπεργκ.

Οι γηπεδούχοι που πίεζαν βρήκαν την ισοφάριση στο 90’+6′ με τον Γιάκομπς, αλλά αμέσως μετά (90’+7′) ο Βέλλιος, με κεφαλιά μετά από σέντρα του ομογενή Οδυσσέα Βελάνα, χάρισε στην ομάδα του τη νίκη.//Α.