Ασταμάτητος Κριστιάνο, έκρινε τη ματσάρα με την Αλ Αχλί

Η Αλ Νασρ επικράτησε της Αλ Αχλί με σκορ 4-3 και πρωταγωνιστή τον Πορτογάλος σούπερ σταρ, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ στην αναμέτρηση.

Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο πήρε το παιχνίδι των εφτά γκολ απέναντι στην Αλ Αχλί με 4-3 και πρωταγωνιστής της ήταν για ακόμα μια φορά ήταν ο 38χρονος, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα.

Ο “CR7” άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση μόλις στο 4ο λεπτό, με δυνατό σουτ. Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα για τους γηπεδούχους πήρε ο Άντερσον Ταλίσκα, ο οποίος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του στο 17′, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 30′, με τον Φρανκ Κεσί. Οι γηπεδούχοι ωστόσο πήγαν στα αποδυτήρια με “αέρα” δύο τερμάτων χάρη στο δεύτερο γκολ του Ταλίσκα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η Αλ Αχλί κέρδισε πέναλτι και το μετέτρεψε σε γκολ ο Ριγιάντ Μαχρέζ στο 50ο λεπτό. Ο Κριστιάνο ωστόσο πέτυχε και δεύτερο τέρμα, κάνοντας το 4-2. Η ομάδα του Ματίας Τζέισλε κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 87′ χάρη στο τέρμα του Αλ Μπουράικαν, για το τελικό 4-3.//ΓΓ.