Δίχως νικήτρια στη Βιγιαρεάλ

Η ομάδα του Κίκε Σετιέν έμεινε στο 1:1 με τη Ρεάλ Μπέτις στο “Εστάντιο Ντε Λα Κεράμικα”, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της La Liga και αμφότερες παρέμειναν σε απόσταση τεσσάρων βαθμών μεταξύ τους.

Στην αναμέτρηση της 25ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος, η Βιγιαρεάλ έμεινε στο 1:1 με τη Ρεάλ Μπέτις εντός έδρας. Οι Ανδαλουσιανοί ήταν αυτοί που πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 38ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Ιγκλέσιας, ωστόσο το “κίτρινο υποβρύχιο” είχε απάντηση στο δεύτερο μέρος με τον Πίνο να βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης στο 55ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έχασαν σωρεία επιθέσεων, ωστόσο δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κι αποκόμισαν μονάχα τον βαθμό της ισοπαλίας.

Πλέον, η Βιγιαρεάλ έχει 38 βαθμούς και εξακολουθεί να βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Ρεάλ Μπέτις είναι πέμπτη, έχοντας 42 βαθμούς. Οι δύο ομάδες κυνηγούν το καλύτερο δυνατό ευρωπαϊκό εισιτήριο.//

Βιγιαρεάλ: Εκτός έδρας με Οσασούνα (19/3)
Ρεάλ Μπέτις: Εντός έδρας με Μαγιόρκα )19/3)