Δεύτερη νίκη για τη Μάλτα, ισόπαλες Σλοβενία-Σερβία

Η ομάδα του Ντέβις Μάντζια κατάφερε να πάρει το τρίποντο κόντρα στον Άγιο Μαρίνο, ενώ στο άλλο ματς, οι δύο ομάδες “μοιράστηκαν” τον έναν βαθμό.

H Σλοβενία δεν άφησε τη Σερβία να φύγει με το τρίποντο παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με 2-0, επέστρεψε και ισοφάρισε το παιχνίδι. Η Μάλτα, επικράτησε εύκολα του Αγίου Μαρίνου και πλέον βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 6 βαθμούς και έναν αγώνα περισσότερο από την πρωτοπόρο Εσθονία.

Σλοβενία-Σερβία 2-2
Η Σερβία πήρε τα ινία του παιχνιδιού από νωρίς. Μόλις στο 8ο λεπτό, ο επιθετικός του ΠΑΟΚ Ζίβκοβιτς, με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 1-0, ενώ στο 35 ο Μίτροβιτς ξανά με το κεφάλι, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν, καθώς μέσα σε έξι λεπτά, η Σλοβενία γύρισε το παιχνίδι τούμπα. Στο 48ο λεπτό ο Τσέριν μείωσε σε 2-1, ενώ στο 54ο ο Σέσκο με σκαστό σουτ ισοφάρισε, βάζοντας την ομάδα του ξανά στο ματς για τα καλά.

Μάλτα-Άγιος Μαρίνος 1-0
Οι φάσεις ήταν μοιρασμένες στο πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο με το σκορ στο 0-0. Η Μάλτα χρειάστηκε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο για να προηγηθεί. Ο Μουσκάς έγραψε το 1-0 κόντρα στο Σαν Μαρίνο. Στο 63ο λεπτό, οι γηπεδούχοι, διπλασίασαν τα τέρματά τους, με σκόρερ τον Μοντεμπέλο, όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.