Δεν… ξεκόλλησε από τον πάτο η Σαμπντόρια

Η ομάδα της Γένοβας συνεχίζει να… αγνοεί τη νίκη και να παραμένει στην τελευταία θέση της Serie A, μετά τη “λευκή” ισοπαλία (0:0) απέναντι στη Σαλερνιτάνα για την 25η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Σαμπντόρια, παρά το γεγονός ότι χρειαζόταν οπωσδήποτε τους τρεις βαθμούς στο σημερινό παιχνίδι, δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 32ο λεπτό με τον Σάμπια. Ο Γάλλος μέσος πήρε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, όμως ο Αουδέρο πραγματοποίησε εξαιρετική απόκρουση και αρνήθηκε το γκολ. Οι Γενοβέζοι προσπαθούσαν να βγάλουν αντίδραση, όμως η καλή άμυνα της Σαλερνιτάνα δεν τους επέτρεπε να φτάσουν με αξιώσεις στην περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 1:0 στο 70ο λεπτό, όμως ο Πιάτεκ αστόχησε από πλεονεκτική θέση.//