Δεν “Χ”άρηκε κανείς στο “Αρτέμιο Φράνκι”

Φιορεντίνα και Αταλάντα έμειναν στο 1:1, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να ανέβουν στην 7η θέση της βαθμολογίας της Serie A και τους φιλοξενούμενους στην 5η.

Στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 30ης αγωνιστικής της Serie A, Φιορεντίνα και Αταλάντα ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1:1 “Αρτέμιο Φράνκι”. Ένα αποτέλεσμα που δεν… βόλεψε ούτε τους “βιόλα”, που έχασαν την ευκαιρία να πιάσουν τη Γιουβέντους στην 7η θέση, ούτε και τους “μπεργκαμάσκι”, που δεν κατάφεραν να πιάσουν την 5η Ίντερ.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης με υπέροχο σόλο και τελείωμα του Μέλε για το 1:0, που έμεινε ως το φινάλε του ημιχρόνου. Μια απερισκεψία του Τολόι, που βρήκε την μπάλα με το χέρι αντί για το κεφάλι, έδωσε την ευκαιρία στη Φιορεντίνα να ισοφαρίσει με τον Καμπράλ από την άσπρη βούλα σε 1:1 στο 55’, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα.