Δεν… φρενάρει πουθενά η Ουντινέζε!

Η ομάδα του Αντρέα Σότιλ μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 2-1, δίνοντας συνέχεια στο αήττητο σερί της στη Serie A.

Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 8η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, η Βερόνα βρέθηκε μία… ανάσα από τη νίκη και το “στοπ” στην Ουντινέζε, η οποία βρήκε τον τρόπο να πραγματοποιήσει την ανατροπή.

Το σύνολο του Γκαμπριέλε Τσιόφι προηγήθηκε με γκολ του Τζος Ντόιγκ στο 23ο λεπτό και διατήρησε το προβάδισμά της έως το 70′. Τότε, η πίεση που ασκούσε η ομάδα του Αντρέα Σότιλ, απέδωσε καρπούς και ο Μπέτο έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μπιγιόλ ολοκλήρωσε την ανατροπή για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Η Βερόνα παρέμεινε στους 5 βαθμούς και την 18η θέση, ενώ η Ουντινέζε έφτασε τους 19 πόντους και απέχει μόλις έναν βαθμό από την κορυφή. Η ομάδα του Ούντινε, που διανύει εξαιρετική σεζόν, παρέμεινε αήττητη για έβδομο διαδοχικό παιχνίδι.

ΓΚΟΛ: 23′ Ντόιγκ / 70′ Μπέτο, 90+3′ Μπιγιόλ