Χορταστική ισοπαλία στο Βόλφσμπουργκ

Η ομώνυμη ομάδα με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης έμειναν ισόπαλες (2:2), με ένα αποτέλεσμα που δεν αφήνει καμία ομάδα χαρούμενη.

Θέλοντας να αιφνιδιάσει μπήκε στον αγώνα η Βόλφσμπουργκ, η οποία μόλις στο δέκατο λεπτό βρήκε δίχτυα με τον Μαρμούς. Από εκείνο το διάστημα, η ομάδα της Φρανκφούρτης πίεσε ασφυκτικά. Στο 22′, η Άιντραχτ ισοφάρισε σε 1:1 με τον Κόλο Μουανί, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα η ομάδα του Γκλάσνερ ανέκτησε το προβάδισμα με τον Εντικά. Οι γηπεδούχοι, άρχισαν να παράγουν φάσεις και λίγο πλην τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Γκέρχαρτ.

Το δεύτερο μέρος, δεν είχε καμία σχέση με το πρώτο. Μέχρι και το 75ο λεπτό, η μοναδική ομάδα που απείλησε ουσιαστικά ήταν η Βόλφσμπουργκ, η οποία με τον Γκέχαρτ δύο φορές άγγιξε το 3:2, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρνει. Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και τελικά καμία από τις δύο ομάδες δεν χαμογέλασε. Οι γηπεδούχοι πλέον βρίσκονται 8η θέση με 34 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Φρανκφούρτης στην 6η με 39.

Βόλφσμπουργκ: Εντός με Ουνιόν (12/03)
Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Εντός με Στουτγκάρδη (11/02)