Χορταστική ισοπαλία στο Ούντινε!

Συγκλονιστικό παιχνίδι ανάμεσα στους “φριουλάνι” και στην Σπέτσια με τις δύο ομάδες να μην χαμογελούν, αλλά να προσφέρουν πλούσιο θέαμα (2:2).

Το παιχνίδι από το ξεκίνημα του είχε τρομερό ενδιαφέρον με την Σπέτσια να ανοίγει το σκορ αρκετά νωρίς, στο 6ο λεπτό με τον Νζολά. Η απάντηση ήταν άμεση για την Ουντινέζε, η οποία είχε τον έλεγχο. Η κυριαρχία της, μετουσιώθηκε σε τέρμα, με τον Μπέτο να κάνει το 1:1. Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι “φριουλάνι” πήραν το προβάδισμα με τον Περέιρα. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι με τον Ανγολέζο σέντερ φορ να βρίσκει δεύτερη φορά δίχτυα, ισοφάρισαν σε 2:2. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, με τις δύο ομάδες να σπαταλούν αρκετές ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να μπορούν να πάρουν τη νίκη.

Ουντινέζε: Εκτός με Αταλάντα (04/03)
Σπέτσια: Εντός με Βερόνα (05/03)