Ισόπαλη η ματσάρα στο Φράιμπουργκ

Η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ έφερε 3-3 με το σύλλογο της Φρανκφούρτης στο “Europa-Park Stadion”, σε ένα παιχνίδι με σπουδαίο θέαμα, το οποίο διεξήχθη στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 27ο λεπτό, με τον Μαρμούς να εκμεταλλεύεται απόλυτα τη δημιουργία του Μαξ. Η ισοφάριση ήρθε άμεσα (30′), με τον Ντόαν να επαναφέρει την… ισορροπία. Αυτή όμως δεν κράτησε για πολύ, μιας και στο 35′ ο Κνάουφ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της Άιντραχτ. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (45’+5′), ο Γκρίφο ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι. Οι παίκτες του Τοπμέλερ σκόραραν για τρίτη φορά στο ματς, με τον Κνάουφ να βρίσκει ξανά δίχτυα, μετά από δεύτερη ασίστ του Μαρμούς. Ωστόσο, η τελευταία κουβέντα άνηκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι έκαναν το 3-3 στο 90′ με τον Γκρέγκοριτς.

Κάπως έτσι, ο σύλλογος της Φρανκφούρτης συνεχίζει να είναι 6η με 33 πόντους και βρίσκεται στο +4 από την 7η Βέρντερ Βρέμης. Από την άλλη, η Φράιμπουργκ βρίσκεται στην 8η θέση με 29 βαθμούς.