Ο Μάρκο Ρόις ξεκίνησε ως βασικός στο τελευταίο του παιχνίδι ως γηπεδούχος στο “Βεστφάλεν”. Ο 34χρονος κατάφερε να σκοράρει με μία απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 38ο λεπτό. Λίγο μετά το 80′ ήρθε η ώρα της αποχώρησης από τον αγωνιστικό χώρο. Άπαντες στο γήπεδο σηκώθηκαν όρθιοι για να τον χειροκροτήσουν, ενώ οι συμπαίκτες του προχώρησαν σε μία απροσδόκητη ενέργεια. Όλοι τους μαζεύτηκαν σε δύο ευθείες και έκαναν “pasillo” στον Ρόις, στη διαδρομή του προς τον πάγκο.//Α.
Δείτε τη στιγμή της αλλαγής: