«Αντίο» στην Ευρώπη για τη Γουλβς

Οριστικά εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων για τη νέα σεζόν έμεινε η ομάδα του Μπρούνο Λατζ, μετά το 1-1 στο «Μολινό» με τη Νόριτς.

Οι Γουλβς έμειναν στην 8η θέση της Πρέμιερ Λιγκ, μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Από την άλλη, η Νόριτς παρέμεινε στην τελευταία θέση, φτάνοντας του 22 βαθμούς. Η ομάδα του Μάικ Ντιν έφτασε στο -1 από τη Γουότφορντ. Αμφότερες, βέβαια, έχουν ήδη υποβιβαστεί και μαθηματικά.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν η ανώτερη ομάδα από το πρώτο λεπτό του αγώνα. Ο Τέεμου Πούκι απείλησε δύο φορές νωρίς στο ματς, χωρίς επιτυχία. Παρ’ όλα αυτά, στο 37ο λεπτό με ένα δυνατό σουτ στην κάτω δεξιά γωνία του Ρούντι άνοιξε το σκορ.

Στο 55′, μετά από μια φάση διαρκείας, ο Αίτ Νουρί ισοφάρισε με κεφαλιά από κοντινή απόσταση. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Πέδρο Νέτο απείλησε με κεφαλιά αλλά ο Γκαν απέκρουσε εντυπωσιακά. Οι γηπεδούχοι χρειάζονταν ένα γκολ για να μείνουν «ζωντανοί» στη μάχη της Ευρώπης. Παρότι είχαν τον έλεγχο και προσπάθησαν να κάνουν ευκαιρίες, δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Τελευταία σημαντική φάση του ματς ήταν ένα σουτ του Τσικίνιο στο 88ο λεπτό, το οποίο όμως απέκρουσε ο Γκαν.

ΓΚΟΛ: Αίτ Νουρί 55′ / Πούκι 37′

Κίτρινες: Νόρμαν 19, Γιαννούλης 47′, Άαρονς 79′

Γουλβς (Μπρούνο Λατζ): Ρούντι, Γκόμες, Κόαντι (Τσικίνιο 46′), Μπολί, Αίτ Νουρί, Μουτίνιο, Νέβες, Τζόνι, Νέτο (Ποντένσε 75′), Χουάνγκ (Σοάρες 74′), Χιμένεζ

Νόριτς (Ντιν Σμιθ): Γκαν, Γκίμπσον, Χάνλεϊ, Μπαϊράμ, Γιαννούλης, Νόρμαν (Σόρενσεν 70′), Γκίλμουρ (Ρουπ 62′), Άαρονς, Μέλου, Ντόουελ (Ρόυε 83′), Πούκι