”Λύγισαν” στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Νεανίδες

Η Εθνική γυναικών Κ19 ξεκίνησε με ήττα τους προκριματικούς αγώνες για το Euro 2024, η αντίστοιχη ομάδα της Αγγλίας δυσκολεύτηκε για 80 λεπτά αλλά βρήκε δύο γκολ μέσα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και ”έφυγε” με το ”τρίποντο”.

Η Εθνική μας ομάδα κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της παρά την πίεση που άσκησε η αντίπαλός της καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, στο 83′ οι Αγγλίδες ”έσπασαν” τον αμυντικό κλοιό του αντιπροσωπευτικού μας συγκρότημα με την Εντερμπάι, ενώ στο 90+8′ η Γούοτσον διπλασίασε τα τέρματα για την Εθνική γυναικών Κ19 της Αγγλίας.

Οι Νεανίδες βρίσκονται στον ίδιο όμιλο με την Αγγλία, την Τσεχία και την Ουαλία.

Για την δεύτερη αγωνιστική η Εθνική μας ομάδα αντιμετωπίζει σε εκτός έδρας αναμέτρηση την Τσεχία την προσεχή Παρασκευή (27/10, 14:00), ενώ οι Αγγλίδες θα αναμετρηθούν με την Ουαλία την ίδια μέρα. //ΜΛ.