Πολλές φάσεις, κανένα γκολ στο Αγρίνιο

Στο 0-0 έμειναν Παναιτωλικός και Βόλος παρά τις χαμένες ευκαιρίες τους σε ένα αδιάφορο από βαθμολογικής άποψης παιχνίδι.

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των πλέι-άουτ του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ, οι δυο ομάδες παρά τις ευκαιρίες που έχασαν, δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο τέρμα, παίρνοντας από ένα βαθμό με τη «λευκή ισοπαλία» που παραχώρησαν.

Οι γηπεδούχοι άρχισαν πολύ δυναμικά το παιχνίδι και μόλις στο 11ο λεπτό, ο Βέργος έπιασε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, με τον Κλέιμαν να αποκρούει και να κρατάει ανέπαφη την εστία της ομάδας από τη Μαγνησία. Ο Βόλος ανέβασε «στροφές», ωστόσο ο Παναιτωλικός απείλησε και πάλι στο 27’ με τον Βέργο να νικάει τον Κλέιμαν, ωστόσο σουτ του που ήταν από πλάγια θέση σταμάτησε ο Τσοκάνης με κεφαλιά λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή για το γκολ.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαφορετική εικόνα. Οι δυο ομάδες ήταν πιο κινητικές και απείλησαν περισσότερες φορές. Ο Ντουάρτε με ένα σουτ εκτός περιοχής που πέρασε λίγο άουτ ήταν αυτός που απείλησε αρχικά την εστία του Κλέιμαν. Στο 72ο λεπτό, ο Νταγκό συνεργάστηκε ωραία με τον Καρέλη, ωστόσο από κοντινή απόσταση, έστειλε απελπιστικά την μπάλα άουτ. Οι παίκτες του Κώστα Μπράτσου μετά από αρκετή ώρα, απείλησαν με πλασέ του Φαν Φέερτ, το οποίο μπλόκαρε ο Ανέστης. Ο Κλέιμαν συνέχισε να λέει «όχι» στους γηπεδούχους, αποκρούοντας αυτή τη φορά ένα δυνατό σουτ του Καρέλη από πλάγια θέση. Το σκορ του αγώνα δεν άλλαξε μέχρι και τη λήξη του, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς.

Δοκάρι: 90+1 Νταγκό
Κίτρινες: 62′ Αποστολάκης / 68′ Γκιουλέν, 75’ Κλέιμαν

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Αποστολάκης (Λούι 80′), Λάρσον, Αντούνες, Περέιρα, Μάρτενσον (Μπαρμπόσα 86′), Φλόρες, Ντουάρτε, Μόρσεϊ (Νταγκό 61′), Μπελεβώνης (Kαρέλης 61′), Βέργος.

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Σιέλης, Γκιουλέν, Άλχο, Τσοκάνης, Μεταξάς (Λογαράς 83′), Μπαριέντος, Πάολο, Ροσέρο, Τριανταφύλλου (Ριένστρα 63′), Φαν Βερτ.