Νίκη στην πρόβα τζενεράλε ο ΠΑΟΚ

Ο “δικέφαλος του βορρά” πήρε τη νίκη με 3-1 επί του ΝΠΣ Βόλου στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας του εν όψει της πρεμιέρας του ελληνικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου μετρά αντίστροφα για την πρεμιέρα της Σούπερ Λιγκ με τον αγώνα κόντρα στον Παναιτωλικό στην Τούμπα (20/08, 21:45).

Στο τελευταίο τεστ προετοιμασίας, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-1 του ΝΠΣ Βόλου στην Τούμπα και εστίασε στο μεσοεπιθετικό κομμάτι του παιχνιδιού του. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου είχε την ευκαιρία να βγάλει ορισμένα συμπεράσματα για την ετοιμότητα των ποδοσφαιριστών του για τον… μαραθώνιο του ελληνικού πρωταυλήματος.

Ο Ισπανός νεοφερμένος επιθετικός έδωσε την ασίστ στον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ για το 1-0 της ομάδας του 20ο λεπτό του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι “ασπρόμαυροι” συνέχισαν να μετουσιώνουν την υπεροχή τους και στο 54′ ο Νέλσον Ολιβέιρα έκανε το 2-0. Ο Πάολο Φερνάντες μείωσε στο σκορ για τον Βόλο, ενώ ο νεαρός φορ του “δικεφάλου του βορρά”, Γιώργος Κούτσιας, “σφράγισε” το τελικό 3-1.