Δεν χάρηκε καμία…

Ισόπαλες 1:1 αναδείχθηκαν Βαλένθια και Βιγιαρεάλ, ένα αποτέλεσμα που δεν… ευνοεί καμία, με τις “νυχτερίδες” να δίνουν μάχη για τη σωτηρία τους και το “κίτρινο υποβρύχιο” να θέλει να πάρει Ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Η αναμέτρηση ανάμεσα σε Βαλένθια και Βιγιαρεάλ έληξε ισόπαλη 1:1, με καμία από τις δύο να είναι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα. Το “κίτρινο υποβρύχιο” από τη μια βρίσκεται στην 5η θέση με 54 βαθμούς και θέλει να εξασφαλίσει το Ευρωπαϊκό εισιτήριο, ενώ από την άλλη, οι “νυχτερίδες” να παραμείνουν στην κατηγορία.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν πρώτοι το σκορ στο 62ο λεπτό, με τον Τζάκσον, ενώ δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Λίνο. Το 1:1 παρέμεινε μέχρι το τέλος, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό.