Πέρασε την πόρτα του χειρουργείου ο Τσουκουεμέκα

Ο μέσος της Τσέλσι, υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση μετά από τραυματισμό που υπέστη στο γόνατο κατά τη διάρκεια του αγώνα της Κυριακής (20/8) με τη Γουέστ Χαμ, όπως ανακοίνωσαν σήμερα (22/8) οι “μπλε” Λονδίνου.

Ο Κάρνεϊ Τσουκουεμέκα σημείωσε το γκολ της ισοφάρισης για την Τσέλσι πριν αντικατασταθεί με πρόβλημα τραυματισμού στο ημίχρονο του αγώνα που βρήκε νικήτρια τη Γουέστ Χαμ με 3:1.

«Ο Κάρνεϊ Τσουκουεμέκα υπέστη τραυματισμό στο αριστερό του γόνατο κατά τη διάρκεια του αγώνα μας με τη Γουέστ Χαμ την Κυριακή (20/8).

Χθες (21/8) το βράδυ ο Κάρνεϊ υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση και τώρα θα ξεκινήσει την ανάρρωση του.

Ο 19χρονος θα συνεργαστεί με το ιατρικό τμήμα του συλλόγου για την αποκατάστασή του στο Cobham», ανέφεραν στην ανακοίνωσή τους οι “μπλε” του Λονδίνου.

«Από τη χαρά στον πόνο μέσα σε λίγα λεπτά… Το πρώτο μου γκολ για την Τσέλσι. Μια στιγμή για την οποία προσευχόμουν τόσο σκληρά και την ονειρευόμουν από τότε που ήμουν παιδί…», είπε ο 19χρονος μέσος στο Instagram και κατέληξε:
«Μικρή αποτυχία, αλλά θα επιστρέψω πιο δυνατός από ποτέ. Ευχαριστώ τους οπαδούς της Τσέλσι για την αγάπη και την υποστήριξή τους. Τα λέμε σύντομα».//Λ.