Βασιλική ανατροπή και στους “8” η Ρεάλ!

Η Βιγιαρεάλ έβαλε… δύσκολα στη “Βασίλισσα”, καθώς προηγήθηκε με 2:0, όμως οι Μαδριλένοι έφτασαν στην ολική ανατροπή, “σφραγίζοντας” έτσι το “εισιτήριο” για τα προημιτελικά του Copa Del Rey.

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η Βιγιαρεάλ αν και απείλησε τη Ρεάλ με αποκλεισμό, δεν κατάφερε να μείνει ψύχραιμη στο κομβικό σημείο. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι επέστρεψε από το 2:0 και με ολική ανατροπή “πέταξε έξω” τα “κίτρινα υποβρύχια”, παίρνοντας την πρόκριση για τα προημιτελικά του ισπανικού Κυπέλλου. Υπενθυμίζεται πως η Βιγιαρεάλ είχε επικρατήσει με 2:1 επί της Ρεάλ πριν από λίγες ημέρες (07/01) για τη La Liga.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις… διαθέσεις τους, καθώς μόλις στο 4ο λεπτό, προηγήθηκαν με γκολ του Κάπους και λίγο πριν την ανάπαυλα, στο 42ο λεπτό, διπλασίασαν τα τέρματά τους με γκολ του Τσουκβέζε. Στο δεύτερο μέρος, οι Μαδριλένοι βρήκαν τις λύσεις, που τους οδήγησαν στην ανατροπή. Ο Βινίσιους στο 57, μείωσε σε 2:1 και λίγο αργότερα, ο Μιλιτάο ισοφάρισε, βάζοντας… φωτιά στο ματς. Οι “μερένγκες” κατάφεραν με τέρμα του Σεμπάγιος να φτάσουν στην ανατροπή και να προκριθούν στους “8” του ισπανικού Κυπέλλο με φοβερό τρόπο. //