Στάικος: «Έχουμε δύσκολο δρόμο μπροστά μας»

Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα στάθηκε στα δυο τέρματα που πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο πρώτο δεκάλεπτο τονίζοντας πως ήταν καθοριστικό ώστε η ομάδα του να γνωρίσει την ήττα.

Ο “δικέφαλος του βορρά” κατάφερε να επικρατήσει με άνεση απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0, για την 11 αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Στον απόηχο του παιχνιδιού, ο Έλληνας τεχνικός του ΠΑΣ, τόνισε πως τα δυο γκολ που πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης επηρέασαν την ομάδα του και ήταν καθοριστικά για την έκβαση του αγώνα, ενώ στάθηκε και στην χρησιμοποίηση των νέων παιδιών.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην NOVA:

«Όταν ξεκινάς με 2-0 στο πρώτο δεκάλεπτο μέσα στην Τούμπα δεν είναι εύκολο να αντιδράσεις. Όντως, επηρέασε πάρα πολύ και ήταν καθοριστικό. Ο ΠΑΟΚ έλεγχε την κατάσταση σε όλο το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο βγάλαμε μία αντίδραση, όμως δεν καταφέραμε να πετύχουμε κάποιο γκολ για να ξαναμπούμε στο ματς. Έχουμε δύσκολο δρόμο μπροστά μας και το μυαλό μας είναι στον αγώνα με τον Βόλο. Στα τελευταία λεπτά χρησιμοποιήθηκαν δύο νέα παιδιά, αλλά το κέρδος είναι ότι αξιοποιήσαμε παιδιά των Ακαδημιών και στην αρχική ενδεκάδα».