Ήττα από την Ομόνοια για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Ο “Άγιαξ της Ηπείρου” γνώρισε την ήττα με 2-1 από την κυπριακή ομάδα δεύτερο φιλικό του βασικού σταδίου προετοιμασίας του, ωστόσο ικανοποίησε με την εικόνα του.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ηττήθηκε με 2-1 από την Ομόνοια στο δεύτερο φιλικό του, αλλά άφησε θετικά δείγματα γραφής σε μεγάλα χρονικά διαστήματα του αγώνα. Η κυπριακή ομάδα προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Μίλετιτς, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Οι Ηπειρώτες απάντησαν άμεσα με ωραίο πλασέ του Λώλη στο 15ο λεπτό, ενώ στο υπόλοιπο του παιχνιδιού, η ομάδα του Θανάση Στάικου δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ. Ωστόσο, το προβάδισμα πήρε η Ομόνοια στο 89′, μετά από νέα κεφαλιά με τον Κακουλή.

Ομόνοια (Νιλ Λένον): Φαμπιάνο, Μάθιους, Λέτσιακς, Μίλετιτς, Λανγκ, Μπασιρού, Χαραλάμπους, Σάββα, Φελίπε, Παπουλής, Μάταβζ

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Πριόρ, Σόρια, Κιάκος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Μπιλμπάο, Λιάσος, Καραχάλιος, Σταματελόπουλος, Λώλης, Μορέιρα