Λύτρωση με Εμπαπέ στο 90+1′

Για την 27η αγωνιστική της Ligue 1, οι πρωταθλητές Γαλλίας επικράτησαν εκτός έδρας με 2:1 της Μπρεστ, χάρη στο γκολ του 24χρονου Γάλλου σούπερ σταρ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Δεύτερη φύση έχει γίνει ο ευρωπαϊκός αποκλεισμός τέτοια εποχή κάθε σεζόν για την Παρί. Ο Κριστόφ Γκαλτιέ δεν κατάφερε να αλλάξει τη μοίρα της και πλέον είναι υποχρεωμένος να εστιάσει στις εντός συνόρων υποχρεώσεις για να ολοκληρώσει τη σεζόν με την κατάκτηση του πρωταθλήματος, όπου οι Παριζιάνοι είναι στην κορυφή και στο +11 από τη δεύτερη Μαρσέιγ, που αγωνίζεται την Κυριακή (12/3).

Στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Ligue 1, οι πρωταθλητές Γαλλίας επικράτησαν εκτός έδρας με 2:1 της Μπρεστ, με τον Εμπαπέ να σκοράρει στο 90+1′ και να λυτρώνει την ομάδα του. Οι Παριζιάνοι είχαν προηγηθεί στο σκορ με τον Σολέρ στο 37′, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 43′ σε 1:1, όπου και ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο 24χρονος Γάλλος σούπερ σταρ έδωσε τη λύση για άλλη μια φορά στην ομάδα του με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, όπου φάνηκε πως ο αποκλεισμός από την Μπάγερν Μονάχου δεν έχει φύγει ακόμη από το μυαλό τους.//