Γκαλτιέ: «Ενημερώθηκα για όλα όσα συνέβαιναν στην Χάιφα»

Στα τελευταία λεπτά των αγώνων για την 6η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League και στο φινάλε-θρίλερ για την πρωτιά στάθηκε ο τεχνικός της Παρί.

Δραματικά ήταν τα τελευταία λεπτά των αγώνων για την 6η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League, με τον Γάλλο προπονητή της Παρί Σεν Ζερμέν, Κριστόφ Γκαλτιέ, να παραδέχεται πως ήταν με το ένα “μάτι” στο ματς της Μπενφίκα με την Μακάμπι στην Χάιφα.

«Ενημερώθηκα για όλα όσα συνέβαιναν στην Χάιφα. Έκανα δύο αλλαγές στο 68ο λεπτό, γιατί συνειδητοποίησα ότι έπρεπε να νικήσουμε μετά το δεύτερο γκολ της Μπενφίκα. Ενημερώθηκα ότι στο 90ο λεπτό, το σκορ ήταν 5-1 και ήμασταν στην πρώτη θέση, δύο, τρία λεπτά πριν από το τέλος. Είναι δύσκολο να τα ανατρέψεις όλα, αν και ήξερα ότι αν η Μπενφίκα σκοράρει ξανά θα ήταν περίπλοκα τα πράγματα. Η ομάδα μου είχε μια πολύ καλή πορεία. Κάποιοι σκέφθηκαν ότι θα ήταν εύκολο να νικήσεις την Γιουβέντους, γιατί θα ήταν αποδυναμωμένη, αλλά είναι σπουδαίο επίτευγμα που την νικήσαμε δύο φορές. Οι παίκτες μου είχαν μια καλή φάση των ομίλων».