Βέρμπιτς: «Στα τελευταία λεπτά υπήρχε εκνευρισμός, δεν είχε μεγάλες ευκαιρίες ο Λεβαδειακός»

Ο “χρυσός” σκόρερ του Παναθηναϊκού στη νίκη επί του Λεβαδειακού (1:0) τόνισε πως αυτό που κρατάει από το σημερινό παιχνίδι είναι οι τρεις βαθμοί και ο τρόπος που άρχισε η ομάδα του την αναμέτρηση.

Ο Μπέντζαμιν Βέρμπιτς, σε δηλώσεις του στα κανάλια Novasports, στάθηκε μεταξύ άλλων στο ότι οι “πράσινοι” σε παιχνίδια που παρουσιάζονται καλύτεροι παίρνουν μόνο ένα βαθμό και σε αυτά που είναι κακοί κερδίζουν.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Νομίζω ότι σε μερικά παιχνίδια παίζουμε καλύτερα και κερδίζουμε μόνο τον ένα βαθμό και σε άλλα ότι είμαστε κακοί αλλά παίρνουμε τους τρεις βαθμούς. Ετσι είναι το ποδόσφαιρο. Αυτό που κρατάω εγώ είναι ότι έχουμε 13 νίκες και τρεις ισοπαλίες. Γυρίσαμε στις νίκες, θα κάνουμε ανάλυση το αποτέλεσμα, αλλά κρατάω τους τρεις βαθμούς.

Μου άρεσε ο τρόπος που αρχίσαμε το παιχνίδι κόντρα στον Λεβαδειακό. Είχαμε ευκαιρίες, είχαμε τον έλεγχο, ο Λεβαδειακός είναι μία επιθετική ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε 2-3 ευκαιρίες, το δοκάρι με τον Σπόραρ. Στα τελευταία λεπτά υπήρχε ένας εκνευρισμός γιατί νικούσαμε μόνο με ένα γκολ διαφορά. Θεωρώ ότι ο Λεβαδειακός δεν είχε μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει».//