Παναθηναϊκός: «Η αποστολή μας έφυγε λίγο πριν τα μεσάνυχτα, τα χημικά είχαν μπει στο γήπεδο»

Ο Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός προέβη σε ενημέρωση, αναφορικά με όσα συνέβησαν στο “Μελίνα Μερκούρη” και του παιχνίδι του “τριφυλλιού” με τον Ολυμπιακό για το Λιγκ Καπ.

H ενημέρωση του Παναθηναϊκού:

«Το ματς Λιγκ Καπ Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού διακόπηκε στο δεύτερο σετ λόγω επεισοδίων έξω ακριβώς από το γήπεδο με αποτέλεσμα να μπει ο καπνός από τα χημικά εντός αγωνιστικού χώρου.

Οι διαιτητές Γεροθόδωρος, Κουτσούλας σε συνεννόηση με τον παρατηρητή αγώνα Θέμη Καλπακτσόγλου και τον παρατηρητή διαιτησίας Βασίλη Ράπτη, διέκοψαν τον αγώνα κι ενώ το σκορ ήταν 1-0 (25-19, 10-18).

Περίμεναν 45 λεπτά και πήραν οριστική απόφαση διακοπής. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσουν τα αρμόδια όργανα της διοργανώτριας αρχής (Ε.Σ.Α.Π.).

Οι πληροφορίες κάνουν λόγο για ένα σοβαρά τραυματία αστυνομικό ενώ η αποστολή του Παναθηναϊκού δεν μπορούσε να αποχωρήσει καθώς η αστυνομία είχε κλείσει όλους τους χώρους με αποτέλεσμα να φύγει τελικά λίγο πριν τα μεσάνυχτα»