Ανησυχία με Γκάνεα στον Παναθηναϊκό

Με πρόγραμμα προπόνησης εξελίχθηκε η μέρα στο “στρατόπεδο” του Παναθηναϊκού στην Αυστρία, μετά την αναβολή της φιλικής αναμέτρησης με την Κιτσμπούχελ λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έβαλε τους παίκτες του να αγωνιστούν σε “διπλό”, ώστε να πάρουν μια γεύση… αγώνα. Βέβαια, η διάρκεια ήταν σαφώς μικρότερη με κάθε ημίχρονο να είναι 25λεπτο. Στο δεύτερο μισό, ο Κρίστιαν Γκάνεα δέχθηκε μαρκάρισμα από τον Αργύρη Καμπετσή. Ο Ρουμάνος μπακ τραυματίστηκε στο μετατάρσιο του δεξιού ποδιού και αναμένεται να γίνει επανεκτίμηση της κατάστασής του, ώστε να διαπιστωθεί το μέγεθος της ζημιάς.

Σε ότι αφορά το… οικογενειακό διπλό, ο Σέρβος προπονητής εφάρμοσε το 4-3-3, ενώ έριξε στο χορτάρι και τον Άνταμ Τσέριν. Αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Δημήτρης Κουρμπέλης, ο οποίος δείχνει να επανέρχεται ολοκληρωτικά. Δύο γκολ πέτυχε ο Γιώργος Σιδεράς. Το τελικό σκορ ήταν 3-2, με τον Φεντερίκο Μακέντα επίσης να σκοράρει δύο φορές.