Άνετη επικράτηση για τον Παναθηναϊκό

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε το “τριφύλλι”, επικρατώντας με 3-0 σετ του Πηγάσου Πολίχνης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στην Volley League.

Σε ακόμη ένα ματς στην έδρα του, φέτος, ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη χωρίς να χάσει σετ. Αυτή τη φορά οι “πράσινοι” επικράτησαν του Πήγασου Πολίχνης με 3-0 σετ (25-17, 25-19, 25-16).

Στα πρώτα δύο σετ οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τον Παναθηναϊκό να πατάει γκάζι στα μέσα τους και να ξεφεύγει στο σκορ. Στο πρώτο σετ, οι γηπεδούχοι με το σκορ στο 8-8 ξέφυγαν με διαφορά πέντε πόντων (16-11) και έκαναν το 1-0 εύκολα (25-17). Αντίστοιχα, και στο δεύτερο σετ με το σκορ στο 6-6, ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε σερί το οποίο και διατήρησε έως τα μέσα του σετ, το οποίο κατέκτησε με 25-19.

Στο τρίτο σετ το “τριφύλλι” δεν χάλασε τον ρυθμό του. Με το +7 (15-8) ως προβάδισμα ασφαλείας το 3-0 στα σετ δεν άργησε να έρθει με επικράτηση 25-16.

Τα σετ: 25-17, 25-19, 25-16